”Continuăm să investim în dezvoltarea comunităţilor locale. Primarul liberal Ionuţ Tudorescu a semnat astăzi trei contracte de finanţare, cu fonduri din PNRR, pentru modernizarea oraşului Baia de Aramă”, a scris, joi seară, pe Facebook, Virgil Popescu.
Acesta a precizat că banii din primul contract vor fi folosiţi pentru “Reabilitarea moderată a clădirilor publice pentru a îmbunatati serviciile publice prestate la nivelul unităţilor administrativ-teritoriale, cu o valoare de 2,35 milioane euro.

Accelerare pe Autostrada Transilvania: Cum a devenit lotul Chiribiș-Biharia un șantier-model de eficiență operațională în 2026

Explozie pe piața imobiliară: În Cluj, apartamentele noi s-au scumpit cu aproape 70% în 5 ani. Cât a ajuns metrul pătrat util

Proiect Major: Drum de legătură între A3, Florești și Centura de Sud
Alte două contracte prevăd modernizarea şi renovarea Spitalului Orăşenesc Baia de Aramă şi modernizarea sediului Primăriei.
”Susţin şi încurajez dezvoltarea şi investiţiile pentru mehedinţeni”, a adăugat preşedintele PNL Mehedinţi.




Curierulnational.ro
Observatornews.ro
Povesteacasei.ro