Primăria Arad a anunţat, vineri seară, că toate actele au fost actualizate, astfel că roata panoramică funcţionează în siguranţă.
”Roata panoramică funcţionează în siguranţă. Neplăcerile birocratice între firma care a adus roata panoramică la Târgul de Crăciun din Arad şi organele de control s-au finalizat cu succes, toate actele fiind actualizate”, a transmis Primăria Arad.
Siguranţa vizitatorilor la târg care s-au dat în roată nu a fost niciodată pusă în pericol, dă asigurări Primăria Arad, care mai spune că a fost o problemă de natură birocratică remediată într-un timp scurt.

Accelerare pe Autostrada Transilvania: Cum a devenit lotul Chiribiș-Biharia un șantier-model de eficiență operațională în 2026

Explozie pe piața imobiliară: În Cluj, apartamentele noi s-au scumpit cu aproape 70% în 5 ani. Cât a ajuns metrul pătrat util

Proiect Major: Drum de legătură între A3, Florești și Centura de Sud
Roata panoramică avea inspecţia făcută, ultima dată în 21 iulie a.c., dar, din păcate, aşa cum s-a mai întâmplat şi în alte ocazii, unor funcţionari publici le este mai simplu să facă exces de zel şi să spună decât să găsească soluţii pentru rezolvarea problemei.
Le mulţumesc tuturor celor care s-au implicat pentru remedierea rapidă a situaţiei neplăcute, chiar acum în pragul sărbătorilor de iarnă, a declarat Călin Bibarţ, primarul municipiului Arad.
Roata a fost oprită, joi, în urma unui control al ISCIR.




Curierulnational.ro
Observatornews.ro
Povesteacasei.ro