Suntem în plin sezon al meselor pline de la care cu greu ne ridicam. După 7 ianuarie, când se încheie oficial perioada Sărbătorilor de iarnă, mai toată lumea își face griji cu privire la siluetă și la kilogramele acumulate în doar câteva săptămâni.
Nutriționista Mihaela Bilic, despre dieta Moromete, în perioada în care ne îngrășăm cel mai mult: Acum să te văd, șmechere, că dacă n-ai cu ce, degeaba vrei VIDEO
Suntem în plin sezon al meselor pline de la care cu greu ne ridicam. După 7 ianuarie, când se încheie oficial perioada Sărbătorilor de iarnă, mai toată lumea îș


Nutriționista Mihaela Bilic a vorbit despre dieta tradițională românească "Moromete" în perioada post-sărbătorilor, când oamenii tind să îngrașe cel mai mult. Ea oferă sfaturi pentru a menține o alimentație sănătoasă și echilibrată chiar și în sezonul festiv. Bilic subliniază importanța unei abordări responsabile față de mâncare, evitând excesele și promovând alimentele naturale.

Despre autor
Alexandru RobeaCronicar digital și creator de conținut
Pasionat de lingvistică, cat person, cat dad. Dă de două ori cel ce dă (ajută) repede, nu dă nimic cel ce întârzie cu darul (ajutorul). Cred în echilibrul fin dintre posibilitățile infinite ale visului și exigențele restrictive ale lumii reale.
Comentarii (0)
Fii primul care comentează.
Articole similare

De ce trebuie să luăm iubirea în serios
Alexandru Robea · 19 mai 2026
Să învățăm cum să gândim, nu ce să gândim: Despre analiza propriilor mecanisme de gândire
Alexandru Robea · 19 mai 2026
Premieră la Aeroportul Cluj: Zboruri directe către Frankfurt și Viena cu Animawings, din iulie 2026
Redactia · 29 apr. 2026Parteneri

Curierulnational.roAlexandru Petrescu, Președinte ASF: Piața de capital din România, în plin proces de maturizare
Observatornews.roCine e influenceriţa cu care Domenico Perri şi-a înşelat soţia. Femeia i-a golit vila drept răzbunare

Povesteacasei.roCum arată garderoba feminină când funcționalitatea și stilul merg în aceeași direcție
