Într-o postare pe pagina de Facebook a Guvernului României se arată că, în perioada 1-28 februarie, cardurile de energie vor ajunge la 4 milioane de persoane din 2,8 milioane de gospodării, fiind prezentate categoriile care beneficiază de acest ajutor.
Cea de-a doua tranşă a ajutorului, în valoare de 700 de lei, va fi acordată în luna septembrie.

Accelerare pe Autostrada Transilvania: Cum a devenit lotul Chiribiș-Biharia un șantier-model de eficiență operațională în 2026

Explozie pe piața imobiliară: În Cluj, apartamentele noi s-au scumpit cu aproape 70% în 5 ani. Cât a ajuns metrul pătrat util

Proiect Major: Drum de legătură între A3, Florești și Centura de Sud
Cardurile vor putea fi folosite pentru plata facturilor la electricitate, gaz, energie termică în sistem centralizat, pentru cumpărarea de butelii, lemne de foc, păcură sau peleţi.
În postare sunt incluse detalii legate de documentele necesare la plata facturilor, certificatul de validare a datoriei şi modalităţile de plată a facturilor.




Curierulnational.ro
Observatornews.ro
Povesteacasei.ro